середа, 4 грудня 2013 р.

Фізкультхвилинка


Фізкультхвилинка
Раз, два — всі присіли,
Потім вгору підлетіли.
Три, чотири — нахилились,
Із струмочка гарно вмились.
П’ять, шість — усі веселі,
Летимо на каруселі.
Сім, вісім — в поїзд сіли,
Ніжками затупотіли.
Дев’ять, десять — відпочили —
І за парти дружно сіли.

Привітання на уроці інформатики



Привітання
Добрий день, хлоп’ята!
Добрий день, дівчата!
Щоб в інформатику
зробити новий крок
Ви прийшли на цей урок.
З Вами разом буду я.
Рада Вас усіх вітати
Інформатиці навчати.


неділя, 24 листопада 2013 р.

Колір волосся художника

У кафе зустрілися три друга: скульптор Белов, скрипаль Чернов і художник Рижов. “Чудово, що в одного з нас біле, в іншого чорне, а у третього руде волосся, але ні у кого колір волосся не відповідає прізвищу”, – сказав чорнявий. “Ти правий”, – сказав Белов. Який колір волосся у художника?

вівторок, 19 листопада 2013 р.

Логічні завдання з малюнками

   В кожну клітинку квадрата 3 * 3 потрібно вписати одну з геометричних фігур: круг, квадрат та трикутник. Кожна фігура повинна зустрічатися в кожному рядку і в кожному стовпці один раз. Заповніть порожні клітинки.

   Уважно розглянь перший рядок малюнка. Заповни порожні клітинки другого і третього рядка — додай той фрукт, якого не вистачає.


Старовинні задачі на логіку для дітей

    Задача про вовка, козу і капусту.
   Віз один чоловік вовка, козу і капусту. Вовк все хоче козу з’їсти, а коза — капустою поласувати. А людина їм не дає цього зробити. Приїхали до річки. Потрібно йому перевезти їх через річку на другий берег. А човен маленький, більше двох не вмістить: або йому брати з собою вовка, або козу, або капусту. Доведеться кілька разів їздити. Задумався чоловік: «Як же мені їх перевести, щоб лиха не вийшло? З вовком поїду — коза капусту з’їсть. З капустою поїду — вовк козу задере. Козу повезу — а другий раз як?». Як повинен вчинити чоловік?
      Задача про самого кращого стрибуна.
   Блоха посперечалася зі звірами про те, що вона стрибає вище всіх. Звірі посміялися і зголосилися з нею змагатися. Встали в шеренгу блоха, кенгуру і антилопа. І по команді крокодила (він ударив хвостом об землю) стрибнули. Кенгуру стрибнув на 2 метри, антилопа — на 3 метри, а блоха — тільки на півметра. Хто ж з них став переможцем?

Логічні задачі від Оленки та Сергійка

  

   1. У Сергійка сьогодні день народження. Він молодший за свою сестру, якій виповнилося 7 років. Скільки років може бути Сергійкові?
   2. Оленка і Сергійко вранці  прийшли у клас, а там уже було 4 учениці. Скільки всього учениць стало в класі? Скільки всього дітей стало в класі?
   3. 5 хлопчиків і 6 дівчаток прибирали клас. Потім  Оленка, Сергійко і Тетянка пішли поливати квіти. Скільки дівчаток залишилось у класі.?
   4. Коли діти вишикувались у ряд, то Сергійко побачив, що він стоїть п’ятим від правого краю і третім від лівого. Скільки всього дітей вишикувалось?
   5. Оленка і Сергійко поставили на поличку 5 іграшок. Сергійко сказав, що він поставив стільки ж іграшок, скільки поставила Оленка. Чи не помилився він?
   6. Оленка живе на четвертому поверсі. Коли вона повертається знадвору, то з поверху на поверх піднімається за півхвилини. Скільки часу витрачає Оленка, щоб піднятися сходами до свого помешкання.
   7. Сергійко та Оленка вудили рибу. Побачивши, що в Оленки мало риби, хлопчик дав їй стільки рибин, скільки в неї було. Згодом Оленка впіймала 7 рибин, віддала борг Сергійкові, й у неї стало 10 рибин. Скільки рибин було в Оленки спочатку?
   8. Сергійко був на рибалці. До річки він ішов пішки, а назад їхав на велосипеді. На весь шлях він витратив 40 хв. На другий раз він до річки і назад їхав на велосипеді і витратив всього 20 хв. Скільки всього часу потрібно Сергійкові, щоб пройти весь шлях в обидва кінці пішки?
   9. Сергійко запитав у дідуся: «Скільки тобі років?» Дідусь відповів: «Якщо проживу ще половину того, що я вже прожив та ще один рік, то мені буде 100 років». Скільки років дідусеві?
   10. У Оленки було 3 ляльки: Ганнуся, Марійка та Оля. Кожна з них жила в одному з трьох будиночків. Перша хатка була з високим дахом і маленьким вікном. Друга хатка — з високим дахом і великим вікном, третя — з низьким дахом і великим вікном. Ганнуся і Марійка жили в хатках з великим вікном, а Марійка й Оля — у хатах з високим дахом. В якій хатці живе кожна із ляльок?
   11. У сім’ї четверо дітей: Сергійко, Оленка, Івась та Галинка. Їм 5, 7, 9, 11 років. Скільки років кожному з них, якщо один з хлопчиків ходить у дитячий садок, Оленка — молодша за Сергійка, а сума років дівчаток ділиться на три?
   12. У Сергійка було 13 зошитів, а в Андрійка 10. У дівчаток — Оленки і Тетянки зошитів було більше, ніж у одного з хлопчиків, але менше, ніж у другого, до того ж більше було у Тетянки. Скільки зошитів було у кожної дівчинки?
   13. Троє хлопчиків — Ігор, Сергійко та Лесик живуть в одному під’їзді на різних поверхах: п’ятому, сьомому, восьмому. Ігор живе не нижче, а Сергійко — не вище за Лесика. Хто з хлопців на якому поверсі живе?
   14. Коли Сергійка запитали, скільки йому років, він відповів: «Якщо відрахувати підряд 9 чисел, починаючи з 2 , через одне число, останнє число поділити на 3 і додати 2, то ви дізнаєтесь, скільки мені років. Скільки років Сергійкові?
   15. У Оленки — 35 горіхів. Скільки горіхів вона може віддати братові, щоб у неї залишилося більше, ніж 27 горіхів?
   16. Під час гри Сергійко пробіг в одному напрямі 45 м, а потім повернувся і пробіг у протилежному напрямі 60 м. На якій відстані від стартової лінії він опинився?
   17. Коли Сергійко закінчив читати 53 сторінку книжки, то звернув увагу на те, що перша з прочитаних сьогодні сторінок має номер відмінний від 53, але записаний тими самими цифрами. Скільки сторінок він сьогодні прочитав?
   18. Андрійко — старший за Сергійка. Сергійко молодший за Сашка, Сашко — молодший за Ігоря, а Ігор — старший за Андрійка. Серед них є ровесники. Як звати ровесників?
   19. У Сергійка було 30 марок. 7 марок з малюнками рослин він виміняв на 5 марок з малюнками тварин. Скільки марок стало у хлопчика?
   20. В Сергійка було на 17 марок менше, ніж у Юрка. Юрко дав Сергійкові 9 марок. У кого з хлопчиків марок стало більше і на скільки?
   21. Хлопчики збирали в лісі гриби . Найбільше грибів зібрав Сергійко. Про свою кількість грибів він сказав: «Якщо число грибів зменшити у 6 раз і одержаний результат зменшити на 6, то дістанемо 6.» Скільки грибів зібрав Сергійко?
   22. Відстань у метрах, що її проплив Сергійко, виражається двоцифровим числом, сума десятків та одиниць якого дорівнює найбільшому одноцифровому числу, причому число десятків на 4 менше від цієї суми. Яку відстань проплив Сергій?
   23. Коли Оленка й Віра побачили, що на світловому табло в числі 25 погасла цифра 5, Оленка зауважила, що такий самий результат можна дістати, якщо від 25 відняти 5. Віра заперечила їй. Хто з дівчаток має рацію?
   24. Оленка, Оля і Тетянка брали участь у змаганні з бігу на 100 м. Оленка прибігла до фінішу на 2 с раніше Олі, а Оля — на 1 с пізніше Тетянки. Хто прибіг раніше — Тетянка чи Оленка і на скільки?
   25. Сергійко, Василько і Борис грали в шахи. Кожний з них зіграв по дві партії. Скільки всього було партій?
   26. Оленка та Марійка одержали 28 зошитів для письма та в клітинку. Коли зошити для письма вони розклали на однакові стоси, то один зошит залишився зайвий, а зошитів у клітинку виявилось стільки, скільки зошитів для письма в одному стосі. Скільки було зошитів для письма і скільки в клітинку?
   27. Сергійко у темряві знімає з мотузки шкарпетки. Їх три пари. Кожна пара відрізняється кольором. Яке найменше число шкарпеток він повинен взяти, щоб бути впевненим, що серед них є принаймні одна пара одного кольору.

Логічні задачі з математики з природничим сюжетом

   

  1. Летіли горобці і всілись на стовпці. Якби сіли по одному, то залишився би без місця горобець, а якби по два, то вільним був би стовпець. Скільки було горобців? Скільки стовпців?
 2. Сиділо 6 горобців і 4 ластівки. 9 пташок полетіло. Скільки горобців залишилося?
 3. На гілці сиділо кілька пташок. Після того, як 4 пташки полетіло, на гілці залишилося на 2 пташки більше, ніж полетіло. Скільки пташок сиділо на гілці?
  4. На двох деревах сиділи галки. З першого дерева дві галки знялися і полетіли, а з другого перелетіло на перше — 5 галок. Після цього на кожному дереві стало по 8 галок. Скільки галок було на кожному дереві спочатку?
  5. Діти виростили за літо 72 курчат, а каченят — у три рази менше, ніж курчат, і на 4 більше, ніж гусенят. Скільки гусенят виростили діти?
   6. По стовбуру висотою 6 м повзе слимак. За день він піднімається на висоту 5 м, а за ніч спускається на 4 м. За який час слимак підніметься на висоту стовбура?
   7. По стовбуру повзе жук. За ніч він піднімається на 6 м, а за день спускається на 3 м. Почавши повзти від основи стовбура, за п’яту ніч він досягає його вершини. Яка висота стовбура дерева?
   8. На луці паслися вівці, кози, коні та корови, Овець було 3, стільки ж кіз, а коней менше, ніж кіз, але більше, ніж корів. Скільки всього паслося тварин?
   9. На двох острівцях сиділо 119 чайок. Коли з одного острівця 15 чайок полетіло в море, а 12 перелетіло на другий острівець, то на обох острівцях чайок стало порівну. Скільки чайок було на кожному острівці спочатку?
  10. На двох кущах сиділо 10 шпаків. На перший кущ прилетіло ще 4 шпаки, на другий — 2. Після цього на обох кущах стало шпаків порівну. Скільки шпаків було на кожному кущі спочатку?
  11. Їжачок прийшов до лисички і попросив молочка. Лисичка поставила на стіл три порожні склянки і три з молоком, сказала, що дасть молока за умови, що він розташує склянки так, щоб порожні чергувалися з наповненими. При цьому дозволяється брати тільки одну склянку. Як розв’язати цю задачу?
 12. Вовк хоче наздогнати зайця. Кожний крок зайця у 2 рази коротший за вовчий, але робить він кроки у 3 рази частіше, ніж вовк. Чи наздожене вовк зайця?